no slider

no slider

Çalisan Self Servis

SAP ESS-MSS, çalışanın ve yöneticinin IK departmanında bulunan çalışan verilerine ulaşmasını ve işlemesini sağlayan ortamdır.

Çalışan Self Servis (ESS) aracılığı ile çalışanlar kendi bilgilerini güncelleyebilir, izin talebi yapabilir, izin hakediş kotasını görüntüleyebilir, kendine ait bordrolarını görüntüleyebilir.

SAP Yönetici Self Servis (MSS), yöneticilerin kendi altında çalışan personele ait verileri görüntüleyebildikleri ve güncelleyebildikleri bir ortamdır. Bu ortamda personele ait hangi verinin güncelleme işlemlerine açık olabileceği IK departmanı tarafından belirlenir. Belirlenen süreçler onaysız veya onay mekanizmasına tabi işlenebilir. Çalışanların izin talepleri departman bazlı takip edilerek çakışmalar engellenebilir. Bu tür işlemler IK departmanları üzerindeki yükü ve basılı çıktı trafiğini azaltmaktadır.

SAP HCM performans yönetimi, kurumsal strateji ve organizasyonel hedeflerin çalışan yetenekleriyle bütünleştirilerek organizasyon hedeflerinin gerçekleştirilmesine yönelik bir sistemler bütünüdür. Performans Yönetiminde stratejik işler, uzun vadeli hedeflerle uyumlu ve yönetim uygulamaları ile iç içe bulunmaktadır.

SAP HCM yöneticiye ve çalışana kullanıcı dostu ekranlarda hızlı ve etkili performans süreci işletmelerini sağlar.